جرم یابی دیجیتال در اینترنت اشیاء

10:28, 12/29,2017

جرم یابی دیجیتال امروزه با گسترش دنیای دیجیتال به امری مهم تبدیل شده‏است. و از طرفی تبدیل شدن ابزارهای دیجیتال فردی و اجتماعی به یکی از اعضای لاینفک زندگی روزمره مردم باعث شده است تا جرایم دیجیتال و رایانه ای از گستردگی و تنوع بیشتری برخوردار شوند. در همین رابطه مفهوم نسبتا جدید با عنوان اینترنت اشیاء که اشاره به شبکه‏ای از اشیاء به هم متصل دارد که توانایی دسته بندی و تبادل اطلاعات با یکدیگر از طریق حسگرها را دارند ، و در اشکال دسته های گوناگون مانند شهر هوشمند ، خانه هوشمند و .. قرار داردد ما در طول تحقیق خود به برسی چالشهای امنیتی و چند راهکار در رابطه با اینترنت اشیاء خواهیم پرداخت و به صورت جزئی تر در رابطه باجمع آوری شواهد از اتومبیل های هوشمند خواهیم پرداخت .

 

لینک گزارش کامل :http://fumblog.um.ac.ir/fumindex.php?blogId=1092

 


 

ترجمه فارسی مقاله Simulating Ideal and Average Users

22:51, 11/10,2017
این مقاله توسط دکتر کاهانی به بنده معرفی شده است و در ادامه به برسی مختصری در رابطه با مقاله خواهیم داشت و فایل ترجمه فارسی این مقاله را در اختیار شما قرار خواهیم داد.
 
مقاله "Simulating Ideal and Average Users" در سال 2016 توسط ماتیاس هاگن "Matthias Hagen" ، ماکسیمیلان میش "Maximilian Michel" و بنو استین "Benno Stein" در پایگاه www.springer.com منتشر شده است . چکیده مقاله به شرح زیر است :
 
ما یک فریم ورک نرم افزاری برای شبیه سازی قطعی از رفتار کاربر پیشنهاد میکنیم که به ما امکان برسی کارایی هزینه بر آورد شده براساس نتیجه لیست واحد یا مجموع کل نشست جستجو را  می‌دهد . رفتار بهینه کاربر ایده آل (برای مثال ، بیشترین سود با کمترین تلاش) در تضاد با "میانگین" کاربران است که از مدل گسترش فعال سازی که از تئوری شناخت امده است استفاده میکند (دوباره) . در ردیابی داده های نشتس TREC ، کاربر ایده آل حدودا دست اوردی معادل با دوبرابر کاربر واقعی با هزینه یکسان داشته است در حالی که میانگین دست آورد کاربران مختلف شبیه سازی شده همبسگی قابل قبولی با معیار نشست (DCG) دارند بحث دیگری برای این معیار ارزیابی  بر اساس نشست است .
 
دانلود فایل pdf 
دانلود فایل ورد
دانلود مقاله به زبان اصلی