لپ تاپها اغلب از کجا دزدیده می شوند؟


یکی از بزرگترین ریسکهای امنیتی برای کاربران مسافر، این است که لپ تاپ، تبلت و دیگر دستگاه های همراهشان دزدیده شود. ولی خطرناک ترین مکانها برای همراه داشتن لپ تاپ کجاست؟

بر اساس یک مطالعه از طرف Absolute Software که شرکتی در زمینه بازیابی کامپیوترهای دزدیده شده است، بسیاری از لپ تاپها زمانیکه کاربر در ترانزیت است، اغلب در فرودگاهها دزدیده می شود. بر اساس یافته های داده های حاصل از مشتریان ابسولوت، بسیاری از حوادث مطالعه شده، در مورد دستگاههای شرکتی و از مسافرانی که در مأموریت شرکتی به سر می برند، اتفاق افتاده است.

گزارشها نشان می دهند که فرودگاهها مکانی معمول برای دزدی هستند، چون بزه کاران می دانند که فرصتهای بیشماری برای دزدی کامپیوتر وجود دارد و بسیاری از آنها اطلاعات باارزش شرکتی را نیز در خود دارند. اغلب دزدی ها نتیجه بی دقتی کاربران است ولی بعضی از حوادث شامل حلقه های بزه کاران برنامه ریزی شده هستند که بعضی از اعضا حواس کاربر را پرت کرده و دیگران دستگاه را می دزدند.

درس باارزشی که تحقیق ابسولوت برای کاربران شرکتتان می تواند داشته باشد، این است که هرگز در طول سفر، حتی یک لحظه چشم از دستگاه بر ندارند.

برای دزدی هایی که در فرودگاه اتفاق می افتند، بیشترین مقدار (29%) مربوط به زمان بسته بندی بار بوده و پس از آن ترمینالها و سالن ترانزیت با 22% قرار دارد. در هر صورت بسیاری هم در خود هواپیما (18%) و مکان بازرسی ورود (12%) دزدیده می شود.

(این داده ها مربوط به تماسهای گرفته شده با شرکت ابسولوت در طول سال 2011 است و اغلب مشتریان این شرکت در آمریکای شمالی قرار دارند)

منبع: رایان راهبرد چابک


Comments (0) Posted to IT 12/10/2014 Edit

ساعت جدید سامسونگ اثر انگشت را ثبت می‌کند

در "کنگره جهانی تلفن همراه"(MWC 2015) که اوایل ماه مارس برگزار می‌شود، سامسونگ فناوری پوشیدنی جدیدی ارایه می‌کند که قابلیت تشخیص اثر انگشت کاربر را دارد. More...سامسونگ طی سال جاری میلادی اقدامات گسترده‌ای را در حوزه ساعت‌های مچی هوشمند انجام داد و این بار پیش‌بینی شده است که این شرکت کره‌ای مدل جدید ساعت مچی هوشمند خود مجهز به اسکنر تشخیص اثر انگشت را روانه بازار می‌کند.
به گزارش ایتنا از شماران سیستم، سامسونگ طی چند ماه گذشته ساعت‌های پیشرفته Gear 2، Gear 2 Neo،‌ Gear Live و Gear S را عرضه کرد و پیش‌بینی می‌شود در مرحله بعدی ساعتی با نام شرکت مایکروسافت دور دست کاربران جهانی بسته شود که توانایی اسکن اثر انگشت کاربران را دارد.
بر اساس بیانیه‌ای که سامسونگ در کشور کره جنوبی منتشر کرده است، در "کنگره جهانی تلفن همراه"(MWC 2015) که اوایل ماه مارس برگزار می‌شود، سامسونگ فناوری پوشیدنی جدیدی ارایه می‌کند که قابلیت تشخیص اثر انگشت کاربر را دارد.

این نخستین فناوری پوشیدنی سامسونگ با قابلیت مذکور محسوب می‌شود و البته برای ثبت اثر انگشت کاربر از روش‌های معمول در گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌شود.

 

در این اقدام از حسگرهای هوشمند استفاده شده است و این فرآیند مانند گوشی‌های هوشمند برای افزایش ایمنی اطلاعات داخلی مورد استفاده قرار نگرفته است.

این ساعت مچی هوشمند که هنوز نام آن مشخص نیست، با تشخیص اثر انگشت کاربر می‌تواند اطلاعات جامع در مورد سلامت بدن او را ارائه دهد که گفته می‌شود سامسونگ در جریان هکاری با شرکت PayPal محصول یاد شده را تکمیل می‌کند.

این دو شرکت به‌تازگی قرارداد همکاری را به امضا رسانده‌اند که به موجب آن امکان پرداخت الکترونیکی در گوشی هوشمند Galaxy S5 با کمک ثبت اثر انگشت فراهم شده است و احتمال می‌رود قابلیت یاد شده در ساعت جدید هم لحاظ شود.

Comments (0) Posted to IT 09/29/2014 Edit


آخرين مطالب بروز شده

موضوعات

پيوندها

IT

کلی

مدیریت

Feeds