چگونه از رابطه جنسي با همسرمان لذت ببريم؟

Published on 10/12,2009

رابطه ی سکسی همان طور که گفته شد یک رابطه ی همه جانبه است که باید در هنگام انجام این عمل از طرف زوجین مورد توجه واقع شود وسهل انگاری در توجه به این مسئله ی بسیار مهم ممکن است عواقب بدی را به بار آورد که قابل جبران نیست. به عبارت دیگر در سکس فقط ارضا و گذشتن از این مرحله مدنظر نیست بلکه در این رابطه عشق دوباره تجلی یافته و زن و مرد بیشتر به هم نزدیک شده و احساس صمیمیت بیشتری می نمایند. در این رابطه هر چه از کلمات عاشقانه بیشتر استفاده شود و زن قبل از دخول بیشتر از طرف مرد مورد لطافت و مهربانی و نوازش قرار گیرد آمادگی روحی و روانی دو طرف افزایش یافته و کیفیت رابطه بالاتر می رود.   

مورد دیگری که در هنگام سکس باید رعایت شود برطرف نمودن اضطراب طرفین می باشد چراکه وجود اضطراب باعث ارضای زودرس و همچنین تاثیر گذاشتن برسیستم هیپوتالاموس که مرکز لذت در انسان ها است شده و باعث ایجاد یک حالت شرطی شده که برای دفعات بعدی این اضطراب و نگرانی را تداعی کرده و این سیر ادامه می یابد و متعاقباْ کیفیت رابطه را مختل می کند. 

نکته ی دیگر این است که مردان چون به سرعت برانگیخته (نعوظ یا همان مستی) می شوند نباید بلافاصله به سراغ دخول رفته و بدون توجه به برانگیختگی زن اقدام به دخول نمایند. چرا که زنان خیلی دیرتر از مردان برانگیخته می شوند و اگر مردان بدون توجه به این مسئله سکس را به پایان برسانند همسرشان تازه به مرحله ی برانگیختگی رسیده و با توجه به اینکه مرد تا دوباره به مرحله برانگیختگی بازگردد زمان زیادی طول خواهد کشید. درنتیجه زن در همان مرحله ی برانگیختگی متوقف می شود واحتمالا می دانید که چه برسر او خواهد آمد. 

 حضرت علی (ع) در مورد چگونگی رابطه ی جنسی با همسر می فرمایند: چون خواهید با زن خود جماع کنید تعجیل مکنید که زنان را کارهاست. همچنین پیامبر اکرم در این مورد فرموده اند: به زنانتان به شیوه ی مرغان ( به طور مثال خروس) نزدیک نشوید. با آنان دستبازی و خوش طبعی نموده و بعد جماع نمایید (حلیة المتقین نوشته ی علامه مجلسی).


نظرات

Leave a Reply