آشنایی با کنفرانس ها و مسابقات حوزه بازیابی داده

| | ارسال نظر | بازتاب (0) | قبلي
 
با گسترش روز افزون حجم داده ها و کاربری آنها در زمینه های مختلف زندگی بشر، و نیز با رشد چشمگیر شبکه های اجتماعی، مدیریت داده ها و استفاده هر جه بهتر از آن ها اهمیت بسیار زیادی یافته است.
 
به همین دلیل به منظور ارائه ی ایده های جدید در این حوزه، کنفرانس ها،همایش ها و مسابقات زیادی برای علاقه مندان به حوزه های داده کاوی و بازیابی اطلاعات در حال برگزاری است. از میان این همایش ها و مسابقات من چند نمونه از آن ها را که اطلاعاتی در مورد آن ها دارم در ادامه آورده ام.
  • Trec: یکی از موسساتی که در این زمینه همایش، کارگاه و مسابقه برگزار می کند موسسه Nist میباشد.کنفرانس هایی که توسط این موسسه برگزار می گردد با عنوان Text REtrieval Conference (TREC) می باشد. برای دسترسی میتوانید به آدرس http://trec.nist.gov مراجعه نمایید. 
  • Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA Yelp: در سال 2004 برای کمک به مردم برای یافتن مکان های مورد نظرشان بر اساس موقعیت مکانی که دارند بنا شده است. همچنین علاوه بر این میتوان از yelp به منظور اطلاع از رویدادها و سخنرانی ها نیز استفاده نمود. Yelp از سیستم ها و نرم افزار های اتوماتی به منظور پیشنهاد به کاربران بهره می برد. به همین منظور سالانه برای ارتقای ایده ها و بهره وری هرچه بسشتر و بهتر از داده های در جریان موجود اقدام به برگزاری رقابتی برای اطلاع از ایده های جدید می نماید.
  • Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA www: یکی از کنفرانس های موجود در این حوزه International World Wide Web Conference  می باشد که کنفرانسی دانشگاهی است که هر ساله در حوزه ی وب جهانی برگزار می گردد.

    مدیریت این کنفرانس توسط  IW3C2انجام می گیرد.

نظرات

ارسال نظر
Info

توجه: از ارسال پيام هاي خصوصي در حالت لاگين براي نويسنده وبلاگ اجتناب نماييد.
در صورتی که در فرم ارسال نظر، نام شما توسط سیستم شناسایی شده باشد(در حالت لاگین) نظر شما بلافاصله منتشر خواهد شد.


در غیر اینصورت نظر شما پس از تایید توسط مالک وبلاگ منتشر خواهد شد.

 authimage