وبلاگ آکادمیک آیدین نوری

بهینه‌سازی موتور جست‌وجو چیست؟ (SEO)

ارسال شده توسط آیدین اعظم نوری | 2 February, 2018 | بازدید‌ها (264)
  SEO یا Search Engine Optimization یک رشته‌ی بازاریابی است که بر دیدگاه رو به رشد نتایج جستجوی ارگانیک (سازمانی، اساسی) «بدون پرداخت» موتور جست‌وجو متمرکز است. SEO شامل عناصر فنی و خلاق مورد نیاز برای بهبود رتبه بندی، راندن ترافیک کاربران و افزایش آگاهی در موتورهای جست‌وجو است. جنبه‌های بسیاری برای جست‌وجوگرها وجود دارد؛ از کلمات صفحه شما گرفته تا راه‌هایی که سایر سایت‌ها با استفاده از پیوند (Link) به وب‌سایت شما ارجاع می‌دهند. بعضی اوقات SEO می‌تواند به منظور حصول اطمینان از درک صحیح موتورهای جست‌وجو از سایت شما باشد.
   
  بهینه سازی موتور جستجو seo
   
  SEO تنها در مورد ساخت سایت‌هایی که موتور جست‌وجو پسند باشند، نیست بلکه در مورد بهبود آن برای کاربران نیز هست چرا که این دو موضوع در کنار هم معنی پیدا می‌کنند.
   
  چرا وب‌سایت من نیاز به SEO دارد؟
   
  بیش‌تر ترافیک وب مربوط به موتورهای جست‌وجوی تجاری مثل گوگل (Google) ، یاهو (Yahoo) و بینگ (Bing) است. با این‌که شبکه‌های اجتماعی و انواع ترافیک‌های دیگر می‌توانند باعث ایجاد بازدیدهایی از سایت شما شوند اما موتورهای جست‌وجو روش اصلی جهت‌یابی برای اکثر کاربران اینترنت هستند. چه سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری را عرضه کند، در هر صورت این موضوع در مورد آن صادق است. موتورهای جست‌وجو منحصر به فرد هستند؛ چرا که ترافیک هدفمند (کسانی که به دنبال محصول شما می‌گردند) را برای شما فراهم می‌کنند. اگر موتورهای جست‌وجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند یا محتوای شما را به پایگاه‌های داده خود اضافه کنند، فرصت‌های باور نکردنی برای هدایت ترافیک به سایت خود را از دست می‌دهید. سرمایه‌گذاری در SEO می‌تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی میزان بازدهی استثنایی داشته باشد.
   
  چرا موتورهای جست‌وجو نمی‌توانند سایت من را بدون SEO تشخیص دهند؟ 
   
  موتورهای جست‌وجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای اصلی همواره تلاش می‌کنند تا تکنولوژی خود را برای کاوش عمیق‌تر در وب و فراهم آوردن نتایج بهتر برای کاربران بهبود ببخشند. با این حال، محدودیتی برای موتورهای جست‌وجو وجود دارد. در حالی که SEO مناسب می‌تواند هزاران نفر از بازدید کنندگان را به سمت سایت شما سوق دهد و توجه بیش‌تری را جلب کند، حرکات اشتباه می‌توانند وب‌سایت شما را در نتایج جست‌وجوها پنهان و یا دفن کنند و بازدید از سایت‌تان را به حداقل برسانند.
   
  سئو seo
   
  آیا می‌توانم SEO را برای خودم انجام دهم؟ 
   
  دنیای SEO پیچیده است، اما اکثر مردم به آسانی می‌توانند اصول اولیه‌اش را درک کنند. آموزش‌های مختلفی در اینترنت به‌صورت رایگان وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن‌ها و کمی تمرین کار خود را خوب بیاموزید اما با توجه به پیچیدگی وب‌سایت و تخصصی بودن آن می‌توان از یک کارشناس کمک گرفت و ما سعی می‌کنیم در این وبلاگ، آموزش‌های کوتاه و مفیدی را برای شما تدارک ببینیم. 

ارسال نظر
Info

توجه: از ارسال پيام هاي خصوصي در حالت لاگين براي نويسنده وبلاگ اجتناب نماييد.
در صورتی که در فرم ارسال نظر، نام شما توسط سیستم شناسایی شده باشد(در حالت لاگین) نظر شما بلافاصله منتشر خواهد شد.


در غیر اینصورت نظر شما پس از تایید توسط مالک وبلاگ منتشر خواهد شد.

 authimage

موضوعات

پيوندها