جديدترين مقالات مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات

انتشار گزارش گروه مشاور پانوراما درباره تجزیه و تحلیل فروشندگان ERP

ارسال شده توسط احمد محمدی | 27 October, 2013 | بازدید‌ها (692)

   

  انتشار گزارش گروه مشاور پانوراما درباره تجزیه و تحلیل فروشندگان ERP

  گروه مشاور پانوراما
  تاسیس شده در سال 2005 ، گروه مشاور پانوراما یک سازمان مشاور و متخصص در برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) در بازار شرکتهای اندازه متوسط در شمال امریکا و اروپا است.
  منبع مقاله

  دنور — (سایت business wire ) — گرچه نزدیک به سه چهارم شرکتها (72 درصد) نشان می دهند که با انتخاب خود از نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی دست کم » به شکل منصفانه ای راضی شده اند» ، اکثریت شکستها موفق به تحقق بخشیدن نیمی از مزایای کسب و کار مورد انتظار پس از پیاده سازی ERP شده اند. البته این مسئله با توجه به تجزیه و تحلیل عرضه کنندگان ERP در سال 2010 ، که به تازگی توسط گروه مشاوره پاناروما ، یک موسسه مشاوره مستقل در دنور،. منتشر شد است. یافته ها ، نسبتا در تمام رده های فروشندگان ERP نامتناقض بود ، در مجموع 55 ٪ از شرکت ها گزارش از تحقق فقط 30 ٪ یا کمتر از مزایای مورد انتظار داده اند. لایه سوم مشتریان نرم افزار ERP متوجه شده اند که بر اساس حداقل مقدار سود (72 درصدشان کمتر از 50 درصد تحقق سود گزارش داده اند) و با رده یک مشتریان ERP پشت سر آن قرار دارد (69.8 ٪ گزارش شده کمتر از 50 درصد تحقق ( بیش از نیمی از رده دوم مشتریان ERP (53.3%) گزارش شده که کمتر از 50 ٪ تحقق رخ داده ، اما تقریبا نیمی (46.7 ٪) گزارش شده که بیش از 50 ٪ تحقق داشته اند.
  «این واقعیتی است که اکثر شرکت ها در ابتدا از انتخابERP خود راضی بودند اما بعد از شکست در تحقق بیش از نیمی از منافع مورد انتظارشان ، کاهش گسترده ای در بکارگیری قابلیت های این بسته ها نمایان شده ، گفته شده توسط :» اریک کیمبرلینگ ، رئیس گروه مشاوره پانوراما «مهم نیست که نرم افزار سرمایه گذاری شده چقدر قوی است ، بلکه باید با مدیریت تغییر و آموزش کاربران نهایی غنی شود تا این اطمینان بدست آید که سیستم با پتانسیل کامل خود را در حال استفاده است».

  گزارش یافته های قبلی را تایید می کند که هر لایه فروشنده نقاط قوت و ضعف.خود را دارد . لایه اول فروشندگان ERP آشکار سازی قوی ای دارند ، با SAP به عنوان فروشنده سیاهه ای مربوط به فروشنده را ارائه می دهد که بسیار عادی است (24%) ، نسخهeBusiness اوراکل که بیشتر راه حلهای ERP را تکرار می کند ، و مایکروسافت دینامیک که کوتاه ترین دوره بازگشت سرمایه را بین تمام راه حل های بزرگ دارد (2.6 سال). با این حال ، پیاده سازی در رده یک ERP احتمالا (30 ٪) طولانی تر از آنچه مورد انتظار است می باشد به طوری که با رده دوم یعنی (18 ٪) و یا رده سوم (5 ٪) اختلاف دارد. راه حلهای رده یک ERP به احتمال خیلی بیشتری به سفارشی سازی های سنگین نیاز دارند (به طور متوسط 25 ٪) در مقابل رده دوم و رده سوم (بترتیب 6٪ و 12 ٪ است).علاوه بر این ، رده اول سیستم های ERP به طور متوسط درسه سال «دوره برگشت سرمایه» هزینه های خود را برمی گردانند ، در حالی که این زمان برای رده دوم بسته های ERP 2.2 سال و رده سوم بسته های ERP تنها 1.7 سال است. در مقابل ، خودشان 70 درصد از مشتریان را «نسبتا راضی» و یا بهتر از آن ارزیابی کرده اند ، رده سوم راه حل های ERP دارای کمترین میزان رضایت در بین تمام رده های فروشندگان است .

  «بانک اطلاعات شرکتها باید به عوامل بسیاری در طی ارزیابی ERP وزن دهند – و آتشهای بسیاری را در هنگام پیاده سازی نرم افزار خاموش کنند — تعجبی ندارد که بسیاری از شکستهای آنها براساس تحقق چشم انداز کاملی از مزایای ممکن باشد ، گفته کیمبرلینگ» در بخش سوم مشاوران می تواند در انتخاب ERP راهنمایی کنند ، نظارت بر اجرا را فراهم کنند و خدمات مدیریت تغییر سازمانی را برای کمک به شرکت ها فراهم کند تا به طور موثرتری قدرت نرم افزار ERP شان را مهار کنند».

  برای ارائه تجزیه و تحلیل بیشتر از نتایج مطالعه ، کیمبرلینگ سمینار تصویری صوتی رایگانی را معرفی می کند ، فهم تفاوت های بین راه حلهای پیشتاز برم افزار ERP ، در یکم آوریل ساعت 10 صبح . برای سمینار داشتن عضو شوید : اینجا
  گزارش سال 2010 گروه مشاوره پانوراما
  گزارش گروه مشاوره پانوراما و متعاقب آن تجزیه و تحلیل فروشندگان ERP با گروه مشاوره پانوراما از طریق رای گیری آنلاین انجام شد و داده های کیفی از طریق مصاحبه های متمرکز گروهی با نمونه ای از پاسخ دهندگان در نظرسنجی جمع آوری شده است . اطلاعات از دسامبر 2005 تا دسامبر 2009 جمع آوری شده بودند 1،600 شرکت کننده در نمایندگی از سازمانهای جهان هستند که در چهار سال گذشته ERP را پیاده سازی کرده اند . گزارش کامل را در اینجا در دسترس است .


ارسال نظر
Info

توجه: از ارسال پيام هاي خصوصي در حالت لاگين براي نويسنده وبلاگ اجتناب نماييد.
در صورتی که در فرم ارسال نظر، نام شما توسط سیستم شناسایی شده باشد(در حالت لاگین) نظر شما بلافاصله منتشر خواهد شد.


در غیر اینصورت نظر شما پس از تایید توسط مالک وبلاگ منتشر خواهد شد.

 authimage

درباره من

 • 9163858398
 • جديدترين مقالات مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات (برنامه ريزي منابع سازماني ERP و..)
  احمد محمدی(کارشناس ارشد مدیریت - فناوری اطلاعات و مهندس نرم افزار)
  مشاور نظام مهندسی رایانه ای خراسان رضوی
  ahmad.mohammadi.a@gmail.com

آخرين مطالب بروز شده