جديدترين مقالات مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات

10 نرم افزار برتر ERPمتن باز

ارسال شده توسط احمد محمدی | 27 October, 2013 | بازدید‌ها (1285)

  10 نرم افزار برتر ERPمتن باز – بخش اول

  این گزارش را در دو بخش ارائه می دهم و در هر بخش 5 نرم افزار متن باز معرفی خواهد شد. توضیح این نکته ضروریست که ترتیب معرفی نرم افزارها ربطی به رتبه بندی آنها ندارد . دلایل کلیدی برای انتخاب این 10 نرم افزار عبارتند از: گسترده گی کاربران ، انعطاف پذیری ، هزینه پایین تر و عدم وابستگی به تهیه کنندگان نرم افزار . البته گزارشهای متنوعی در این زمینه وجود داشت ، برای مثال معرفی 12 نرم افزار برتر و 5 نرم افزار برتر که این گزارش به نظر من به شکلی جامع و خلاصه هر یک از نرم افزار ها را معرفی کرده است .

  1 .   Openbravo

  این یکی از بهترین نرم افزارهای متن باز ERP برای کسب و کارهای کوچک و متوسط است .. Openbravo برنامه ای مبتنی بر وب است که به برنامه متن باز compiere وابسته بود. این برنامه وضعیت کل شرکت را که شامل اطلاعات تولید ، موجودی ، اطلاعات مربوط به مشتری ، پیگیری سفارش و گردش اطلاعات است تامین می کند.

  Openbravo با رده های گسترده ای از ترکیبها  است که کار برای کاربران نهایی را آسانتر می کند . برخی از  ترکیبهای کلیدی آن عبارتند از گزارش چند بعدی ، علایم هشدار ، ایمیل ، جستجو با صفحه کلید. این نرم افزار به راحتی قابل پیکربندی و تطبیق با عملکرد موجود و قوانین تجاری است . همچنین قابلیت های جدید را بدون نیاز به هیچ برنامه نویسی ای می توان اضافه کرد.
  این نرم افزار
  ERP سازگاری و به اشتراک گذاری بهتری ارائه می دهد ، اجازه فرستادن یک یا مجموعه ای از فایلها را به اکسل ، CSV ، و یا پی دی اف به طور مستقیم از همان برنامه می دهد . کاربران به راحتی می توانند ماژولها و یا افزونه ها و یا هر اتصال دهنده ای را به راحتی به پوشه اضافه کنند    و قابلیت های مشترک ایجاد شده توسط کاربران دیگر را نصب کنند . این برنامه اجازه تناسب پذیری بالایی را می دهد به صورتی که گسترش یافتن آن در یک سرور انفرادی در یکی از خوشه هایشان ، در حالی که هزاران کاربر خدمات می گیرند ، امکان پذیر است . هر رکورد در این سیستم به راحتی می تواند توسط کابری که آن را ایجاد کرده ردیابی و بازبینی شود .

  2.   Compiere

  نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان  compiere مجموعه ای از عملکردهای برتر مشخص در کسب و کار را ایجاد می کند . Compiere با سازماندهی منحصر بفردی که دارد  از تکرار اطلاعات و نیاز به هماهنگ سازی آن  جلوگیری می کند . با طراحی ای خلاقانه  Compiere امکان سفارشی سازی آسان در برنامه  را فراهم می کند . ماژول های موجود در این راه حل ERP شامل مدیریت ارتباط با مشتری ، وصول وجه ، درخواست پرداخت ، مدیریت ارتباط با اعضا ، انبار ، مدیریت زنجیره تامین ، تجزیه و تحلیل عملکرد ، سیستم دفترداری دوبل ، مدیریت جریان کار و فروش اینترنتی هستند .

  3. xTuple
  نسخه
  PostBooks از XTuple یک ERP ، CRM و سیستم حسابداری یکپارچه شده است و بر اساس سری  xTuple ERP  بنا شده.  سیستم ERP با پایگاه داده PostgreSQL متن باز و برنامه متن باز کوارت برای زبان c + +.  ساخته شده است .

  ماژول های ERP xTuple

  • حسابداری : دفتر کل ، حسابهای دریافتنی و پرداختنی ، صورت مغایرت بانکی ، گزارشگیری مالی
  • فروش : پیشنهاد قیمت ، ثبت سفارش ، گزارش فروش ، حمل و نقل
  • شناخت محصول : اقلام ، سطوح نامحدود صورت مواد  (لیست مواد= BOM)
  • CRM : لیست آدرس جامع ، مدیریت وقایع ، مدیریت فرصت ، لیستهای شلوغ ، مدیریت پروژه
  • OpenRPT : گزارش نویس منبع باز از موجودی ها
  • موجودی : مکان های مختلف ، انبار پیشرفته
  • تولید چابک : سفارشات کاری ، پشتیبانی قوی برای ساخت سفارش
  • خرید : سفارش خرید ، دریافت ، گزارش فروشنده

  نسخه PostBooks یک برنامه زیربنایی قابل اتصال است که به خوبی ویندوز ، لینوکس و مک اجرا می شود . این نرم افزار با پشتیبانی از ساختارهای مالیاتی گوناگون ، ارزهای مختلف ، بسته های مترجم چند زبانه حمایت سراسری از XTuble را ایجاد می کند .

  OpenERP . 4

  این یک نرم افزار متن باز کامل است که برای مرتب کردن نیازها و فرایندهای سازمان طراحی شده است . OpenERP حسابداری ، منابع انسانی ، فروش ، CRM ، خرید ، موجودی ، تولید ، مدیریت خدمات ، مدیریت پروژه و عملیات بازاریابی را یکپارچه می کند .  این نرم افزار اجزای سرویس گیرنده و سرویس دهنده را جدا می کند و بین XML ( زبان ارائه اسناد به صورت HTML ) و RPC ( پروتکل اجرای برنامه توسط میزبان) پیوند ایجاد می کند .
  OpenERP با 350 ماژول یک سیستم کامل و مقیاس پذیر  است .این نرم افزار
  ERP یک معماری MVC قوی با پایگاه داده شی گرا (شامل پنجره ها ، فرمها و …) ، یک (GUI) رابط گرافیکی پویا بین کاربران ، سرور توزیع شده ، جریان کار توزیع پذیر و قابلیت سفارشی سازی گزارشها را دارد ،  پایگاه داده آن PostgreSQL و   سرور در پایتون نوشته شده است.

  از ویژگی های کلیدی OpenERP شامل حسابداری مدیریت ، حسابداری مالی ، مدیریت موجودی ، مدیریت فروش و خرید ، اتوماسیون کردن وظایف ، مدیریت منابع انسانی ، بازاریابی ، پشتیبانی مشتری ، و عملیات فروش با استفاده از سیستم کدینگ است.

  علاوه بر رابط های لینوکس ، ویندوز و مک ، OpenERP  یک رابط وب به نام eTiny دارد که برای ویرایش در چارچوب وب است . OpenERP به طور گسترده توسط مشتریانی که تلاش کرده اند به شکلی موثر فرایند فروش خود را خودکار کننداستفاده شده است .

  5. آپاچی OFBiz

  Ofbizسیستمی است با یک رشته از برنامه های سازمانی که فرایندهای مختلف کسب و کار در یک سازمان را یکپارچه و خودکار می کند . این سیستم یک مدل داده اشتراکی و فرایندهای کسب و کار خبره را ارائه می کند. یک معماری اشتراکی برای تمام برنامه های کاربردی دارد که پیرامون اطلاعات ، منطق و ترکیب فرایندها ساخته شده است. آپاچی OFBiz بر اساس فن آوری متن باز و استانداردهایی مانند جاوا، نسخه سازمانی  جاوا (JEE) و XML و  SOAP (پروتکلی برای دستیابی به بانکهای اطلاعاتی) ساخته شده است.

  آپاچی OFBiz همراه با طیف گسترده ای از ویژگی هایی ساخته شده است که عبارتند از:

  • حسابداری (موافقتنامه ، صورتحساب ، مدیریت تامین کنندگان ، دفتر کل)
  • تعمیر و نگهداری دارایی
  • کاتالوگ و مدیریت محصول
  • مدیریت ساختمان و انبار
  • ساخت
  • پردازش سفارش
  • مدیریت موجودی ، خودکار کردن جایگزینی موجودی ها  و غیره.
  • سیستم مدیریت محتوا (CMS)
  • مدیریت افراد و گروه
  • مدیریت پروژه
  • اتوماسیون نیروی فروش
  • مدیریت کار
  • فروش با استفاده از سیستم الکترونیکی کدینگ کالا (ePOS)
  • تجارت الکترونیک
  • منابع انسانی (HR)

  OFBiz مفهومی از بخشهای مجزا را معرفی می کند به طوری که هر صفحه به طور معمول نشان دهنده یک بخش است. این معماری اجازه سفارشی سازی سریع برنامه را می دهد تا به نیازهای کسب و کار بدون هیچ گونه برنامه نویسی جدیدی پاسخ داده شود .

   

  10 نرم افزار برتر ERP متن باز – بخش دوم

  ادامه معرفی نرم افزارهای برتر متن باز را امروز برای شما قرار دادم . این بخش دومین و آخرین قسمت معرفی این نرم افزار ها است. از این پس بیشتر روی پیاده سازی نرم افزار متمرکز می شوم چون فکر می کنم در مورد متن بازها ،با توجه به اینکه بومی نشده اند ، به اندازه کافی مطلب نوشتم ، در عین حال در آینده اگر به مقاله خوبی در این رابطه بر خوردم حتما برای شما ترجمه خواهم کرد. لینکهای دسترسی به این نرم افزارهای متن باز بر روی نام نرم افزارها قرار گرفته.


  6- JFire
  این یک راه حل
  ERP جامع و انعطاف پذیر برای کسب و کار در همه اندازه ها است.   سیستم فرآیندهای سازمانی با ویژگی های تجزیه و تحلیل قوی ، گزارش دهی ، و سفارشی سازی توانمند  ارائه می دهد. این نرم افزار برای داشتن قابلیت سفارشی سازی بالا طراحی شده است. JFire سیستم بسیار مقیاس پذیری است که می تواند از شرکت های کوچک به همان خوبی پشتیبانی کند که از شرکتهای غول پیکر با تعداد کاربران گسترده ، سیستم چند ارزی و نیازهای چندزبانی . JFire با آخرین تکنولوژی ها مانند J2EE 1.4 ، JDO 2.0 ، و تحت تاثیر RCP 3.3. توسعه یافته است.
  ماژول های کلیدی در
  JFire شامل این مواردند:

  * حسابداری
  * تنظیمات قابل انعطاف قیمت
  * مدیریت فروشگاه
  * گزارش
  * یکپارچگی با پرداخت های خارجی و پیگیری تحویل
  *
  CRM
  مقاله قبلی من در مورد JFire

  ERP5 7
  این یک مجموعه قوی است که راه حل
  ERP قدرتمندی را برای کسب و کارهای کوچک ارائه می دهد. ERP5 بسته کاملی با ویژگی هایی  شامل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) ، مدیریت ساخت (MRP) ، مدیریت زنجیره تامین (SCM) ، مدیریت طراحی تولید (PDM) ، حسابداری ، منابع انسانی و تجارت الکترونیک است. برای کسب و کارهای کوچک ، ERP5 یک نسخه اکسپرس دارد که ERP ،CRM و KM را با هم یکپارچه می کند.
  این نرم افزار یک پلت فرم مبتنی بر وب پیشنهاد می کند که می تواند برای کاربران و مدیران از طریق مرورگر تنظیم شود و مورد استفاده قرار گیرد. این محصول یک رابط کاربری روشن و آسان را تهیه کرده است که به آسانی می توان سیستم
  ERP را فراگرفت.

  8 – Opentaps 

  این پلت فرم متن باز، کامل است. ویژگی های Opentaps یک معماری مدرن دارد که شامل راه حل ERP و CRM کاملا بالغ می شود. این راه حل ERP همچنین شامل اتصال به تلفن همراه و ابزارهای هوشمند کسب و کار در داخل است. ماژول های کلیدی در opentaps شامل فروشگاه آنلاین ، CRM ، انبارداری ، مالی ، خرید و نرم افزار اداری هستند.
  اگر چه
  opentaps از همه نظر بهترین نیست تا به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای متن باز ERP جایگزین راه حل های پرهزینه و انعلاف ناپذیر ERP های تجاری شود.اما کاملا شایستگی دارد که جایگزینی برای راه حل های توسعه در داخل ،که نگهداری و توسعه آنها سخت است، باشد ؛ و یا می تواند به عنوان یک نقطه شروع در ساخت مدل منحصر به فرد کسب و کار و فرایندهای آن باشد.

  9- ADempiere 

  این نرم افزار برای یک رشته کسب و کار، ضروری است چونکه ترکیبی از ERP ، CRM و SCM فرایندهای کسب و کار را پشتیبانی می کند. ADempiere نرم افزار ERP متن بازی است که چارچوبی برای توسعه دادن و سفارشی سازی ارائه می دهد تا با آن نیازهای کسب و کار رفع شود. Adempiere در تکنولوژی J2EE توسعه یافته ، به ویژه از برنامه سرور JBoss استفاده می کند. پشتیبانی پایگاه داده آن به اوراکل و PostgreSQL محدود می باشد.

  10- WebERP 

  این نرم افزار یک سیستم ERP مبتنی بر وب برای سازمانهای کوچک و اندازه متوسط است. برنامه LAMP  کد پایه پایداری دارد و با امکانات ویژه ای برای کسب و کارهای غیر متمرکز که در عمده فروشی ها و شبکه توزیع عزضه می شود. ویژگی های آن عبارتند از سفارش فروش ، حسابهای دریافتنی ، تجزیه و تحلیل فروش که توسط کاربر تعریف می شود ، سفارشات خرید ، حساب های پرداختنی ، مدیریت موجودی ، دفتر کل ، ساخت ، چند زبانی ، چند ارزی ، پشتیبانی از سیستم پیچیده مالیاتی. این نرم افزار همچنین دارای مکان یابی چندگانه موجودی با شماره سریال و امکانات زیادی برای ردیابی کالا به خوبی سیستم دفترداری دوبل است. علاوه بر این ، ارائه سفارشات فروش به واسطه مونتاژ و آماده کردن تجهیزات پشتیبانی می شود.

   

  نرم افزار پیشرو ERP متن باز ،xTuple ، iTuple را برای آی فون و آی پد لمسی منتشر کرد

  xTuple، برنامه های متن باز برنامه ریزی منابع سازمان (ERP) ، به تازگی فعال کردن iTuple – یک برنامه کاربردی یکپارچه شده CRM برای تکنولوژی آیفون و آیپد لمسی شرکت اَپل – را اعلام کرد. iTuple توسط شریک xTuple یعنی Paladin Logic، یک گروه تحقیق و توسعه نرم افزار شرکتها که مقر آن در شهر دالاس است – توسعه داده شد. xTuple ، نرم افزار iTuple را در نمایشگاه مکورد که در 09-13 فوریه 2010 در سان فرانسیسکو برگزار شد، معرفی کرد.
  برنامه کاربردی
  iTuple ، که تنها با 4.99 دلار در فروشگاه برنامه های کاربردی iTunes اَپل در دسترس است ، اجازه می دهد تا کاربران به راحتی آیفون و یا آی پاد لمسی خود را با پایگاه داده نرم افزار xTuple (نرم افزار متن باز ERP ) شرکت خود همگام کنند ، از جمله فهرست کامل نشانی ها در CRM و ارتباطات سازمانی و موارد شخصی فراوانی که در ماژول CRM بخشبندی می شوند . کاربران به راحتی می توانند به نشانی های CRM ، صرفا با بهره برداری از لینکهایی که در iTuple ثبت شده تلفن کنند و یا ایمیل بزنند. آدرسها در iTuple به طور کامل با برنامه Google Maps یکپارچه شده است .
  مترجم: « شرکت
  paladin logic یک نسخه رایگان از iTuple را که محدودیت زمانی برای استفاده ندارد در این آدرس قرار داده برای دانلود باید نرم افزار iTunes را نصب کرده باشید که در همان صفحه دانلود قرار دارد. من دانلود و استفاده از آن را امتحان نکردم ولی لینک منبع خود به خود شما رو به صفحه دانلود مدیا پلیر iTunes می برد . این شرکت نسخه فوق را برای دیدن و کار با آن توسط کاربران قبل از استفاده تجاری قرار داده.»
  » امروزه با نیروی کار متحرک ، ارائه دهندگان برنامه سازمانی نیاز دارند که به مشتریان توانایی دسترسی به داده ها از راه دور همچون ارتباطات سازمانی را بدهند » گفته نِد لیلی مدیر عامل شرکت
  xTuple . «Paladin Logic جلودار توسعه دهندگان برنامه های کاربردی آیفون است و با iTuple قدرت و انعطاف پذیری برنامه متن بازERP xTuple را با ظرافت و سهولت استفاده که برای شرکت اََپل و آی فون در سراسر جهان شناخته شده است ترکیب می کند.»
  دکتر ویل برالیک ، رئيس شرکت
  Paladin Logicتوضیح داده است: «انعطاف پذیری در پایگاه داده و نحوه طراحیِ xTuple کاربران کامپیوتری جدیدی را ایجاد کرده که به آن وابستگی دارند. نسخه های آتی برنامه iTuple با تقاضایی که از xTuple و مجموعه کاربران آیفون می شود هدایت خواهد شد ، و می تواند وظایف افزوده شده CRM ، فروش و گزارشهای مالی و خبرگیری از کسب و کارهای دیگر ، موجودی و فعالیتهای تولیدی و در حقیقت هر چیزی که در پایگاه داده xTuple ERP است را در بر بگیرد.

  xTuple ERP در PostBooks (نسخه ای از xTuple)، به دو صورت استاندارد و نسخه تولید در دسترس است. xTuple در هر سه نسخه مک ، ویندوز و لینوکس به یک اندازه خوب در اجرا می شود و به طور کامل با سیستم چند ارزی ، پشتیبانی از ساختارهای مالیاتی ، بسته های ترجمه چند زبانه که به وسیله انجمن جهانی xTuple متن باز ارائه شده، بین المللی گشته است.. نسخه PostBooks از xTuple ERP به صورت رایگان زیر عنوان CPAL (پروانه اختیاری همگانی متن باز) در دسترس است. نسخه های استاندارد و تولید زیر عنوان پروانه ترکیب با ابتکارات ، که به موجب آن مشتریان و شرکا دسترسی کامل به کدهای منبع برنامه دارند ، و هر گونه توسعه در گردش کالا به بازبینی درxTuple ، آزمایش کیفیت آن، و امکان همگامی آن با برنامه تولید برمی گردد، در دسترس است.

  خصوصیات نرم افزار:
  • هماهنگی کامل با پایگاه داده
  xTuple
  • نگهداری حسابها ، ارتباطات ، و موارد بسیاری در هر جایی که شما باشید
  • نشانه گذاری حسابها و تماسها با عنوان برگزیده برای دسترسی آسان
  • تماس با آدرسهای نشانه گذاری شده و دیدن نشانی خیابان مشتریان بر روی نقشه ، پیوند با ایمیلهای تجاری شان ، همگی در یک تب
  • آیا اطلاعات زیادی دارید ؟ با استفاده از قابلیت جستجوی قوی
  iTuple بین لینکها و حسابها به جستجو بپردازید
  iTuple برای اطلاعات کسب و کار شما امنیت ایجاد می کند


ارسال نظر
Info

توجه: از ارسال پيام هاي خصوصي در حالت لاگين براي نويسنده وبلاگ اجتناب نماييد.
در صورتی که در فرم ارسال نظر، نام شما توسط سیستم شناسایی شده باشد(در حالت لاگین) نظر شما بلافاصله منتشر خواهد شد.


در غیر اینصورت نظر شما پس از تایید توسط مالک وبلاگ منتشر خواهد شد.

 authimage

درباره من

 • 9163858398
 • جديدترين مقالات مرتبط با مدیریت فناوری اطلاعات (برنامه ريزي منابع سازماني ERP و..)
  احمد محمدی(کارشناس ارشد مدیریت - فناوری اطلاعات و مهندس نرم افزار)
  مشاور نظام مهندسی رایانه ای خراسان رضوی
  ahmad.mohammadi.a@gmail.com

آخرين مطالب بروز شده