درسنامه ها و مقالات

چارچوب RIF برای گویش منطقی (RIF-FLD)

درسنامه ، مقاله، تحقیق، پروژه | 28 January, 2014 17:57


چارچوب RIF برای گویش‌های منطقی، RIF-FLD، یک فرمالیته برای مشخص کردن کلیه گویش های منطق RIF، از جمله RIF-BLD می باشد. FLD منطقی است که در آن نحو و معنای گویش ها از طریق تعدادی مکانیزم که در عمل بسیار استفاده می شوند اما به ندرت یک جا جمع شده اند، توصیف می شود. تلفیق تمامی این مکانیزم ها ضروری است، چرا که چارچوب باید به اندازه کافی وسیع باشد تا انواع گوناگون زبان های منطق را پوشش دهد و مکانیزم های پیشرفته متنوع برای تسهیل ترجمه به یک چارچوب مشترک ضروری است.

طراحی RIF به گونه ایست که گویش های منطق در آینده بر مبنای RIF-FLD خواهند بود و به عنوان یک تخصیص[1]از RIF-FLD تعریف خواهند شد. به عبارتی نیازهای آینده گویش‌ها می تواند منجر به تکامل بیشتر RIF-FLD شود. هنگامی که کلیه گویش ها از یک چارچوب مشتق شوند، اطمینان حاصل می شود که گویش های RIF به لحاظ نحوی و معنایی با یکدیگر سازگاری خواهند داشت و سیستم های قانون قادر خواهند بود مجموعه های قانونشان را با بهره گیری از این گویش ها با یکدیگر ارتباط دهند.

یک طراح گویش می تواند، نحو و معنای یک گویش را با استفاده از نحو و معنای RIF-FLD طراحی کند و جزئیات مورد نظر را به آن اضافه کند. همزمان با انجام این کار، طراح می تواند از میان فرمول ها، انواع داده ای، مدل ها و سایر موارد ارائه شده توسط RIF-FLD، موارد مورد نظر خود را انتخاب کند، بدون اینکه نیازی به تعریف دوباره آنها داشته باشد. بنابراین برای طراحی گویش های منطقی دو روش وجود دارد: روش اول، تعریغ مستقیم و بیان کردن همه تعاریف برای گویش است، این روش برای افرادی که نمی خواهند درگیر جزئیات توسعه و تخصیص از روی یک چارچوب شوند مناسب است و عملیات را تسهیل می کند. روش دوم، استفاده از RIF-FLD به منظور ایجاد گویش مورد نظر است، که در این روش فرآیند ایجاد گویش با سرعت و سهولت بیشتری انجام خواهد شد و مقدار تلاش مورد نیاز برای تعریف و بررسی صحت گویش های منطقی جدید را، به شدت کاهش می دهد.

بنابراین، از این چارچوب می توان برای مشخص کردن نحو و معنای گویش های منطقی RIF، مانند RIF-Core و RIF-BLD استفاده کرد، اما این چارچوب برای گویش های RIF-PRD ارائه نشده است، چرا RIF-PRD یک گویش مبتنی بر منطق نیست و بر مبنای قوانین تولید است.

RIF-FLD شامل سه مولفه اصلی است: چارچوب نحوی، چارچوب معنایی و چارچوب XML. در ادامه هر یک از این چارچوب ها به اختصار توضیح داده خواهند شد.


نظرات

ارسال نظر
Info

توجه: از ارسال پيام هاي خصوصي در حالت لاگين براي نويسنده وبلاگ اجتناب نماييد.
در صورتی که در فرم ارسال نظر، نام شما توسط سیستم شناسایی شده باشد(در حالت لاگین) نظر شما بلافاصله منتشر خواهد شد.


در غیر اینصورت نظر شما پس از تایید توسط مالک وبلاگ منتشر خواهد شد.

 authimage
 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Converted to use with ITS. Powered by FUMblog