درسنامه ها و مقالات

چارچوب معنایی RIF-FLD

درسنامه ، مقاله، تحقیق، پروژه | 28 January, 2014 18:24

 

چارچوب معنایی RIF-FLD مفاهیمی را برای ساختار های معنایی و مدل های مرتبط با فرمول های RIF-FLD فراهم می کند. معنای یک گویش از طریق تخصیص پارامتر های زیر، از این مفاهیم به دست می آید.

 اثر نحو

نحو یک گویش ممکن انواع ترم های مجاز در آن گویش را محدود کند. به علاوه یک گویش می تواند ترم ها و تفسیر آن ها را توسط ساختار های معنایی معرفی کند. امکان تعریف اتصال دهنده ها و سور ها نیز همراه با تفاسیر آن ها وجود دارد.

مقادیر درستی

چارچوب معنایی RIF-FLD به فرمول ها این امکان را می دهد تا مقادیر درستی خود را از یک مجموعه دلخواه از مقادیر درستی که به صورت جزئی مرتب شده اند انتخاب کند. طراحی RIF-FLD به گونه ایست که با گویش هایی که از استدلال با اطلاعات ناسازگار و غیر قطعی پشتیبانی می کنند، مطابقت دارد. بیشتر این گویش ها چند مقداری هستند. به همین دلیل، RIF-FLD فرض می کند مجموعه ای از مقادیر درستی وجود دارد که شامل مقادیر t (درست)، f (نادرست) و سایر مقادیر ممکن می باشند.

انواع داده

یک نوع داده یک فضای نماد است که نماد های آن در کلیه ساختار های معنایی تعریف ثابتی دارند. RIF-FLD مجموعه ای از انواع داده هسته را تعریف می کند که هر گویش آن را به عنوان بخشی از نحو و معنای خود در نظر می گیرد. علاوه بر انواع داده هسته، گویش ها می توانند انواع داده اضافه ای را معرفی کنند. هر گویش میبایست مجموعه دقیق انواع داده ای که شامل می شود را تعریف کند.

Directiveها ، اتصال دهنده ها و نقاط توسعه

این قسمت شامل تخصیص تعاریف directiveهای RIF-BLD و اتصال دهنده های منطقی می باشد. معنای اجزای نحوی متناظر با نقاط توسعه RIF-FLD نیز در این قسمت قرار می گیرد.

استلزام منطقی

استلزام منطقی پایه گویش های مبتنی بر منطق است. این مفهوم، مکانیزم اصلی برای پاسخ دادن به پرس و جو ها در پایگاه داده، برنامه نویسی منطقی و عملیات استدلالی مختلف در منطق توصیفی می باشد.

استلزام منطقی در RIF-FLD با توجه به مجموعه نامشخصی از ساختارهای معنایی در نظر گرفته شده، تعریف می شود. این مفهوم از استلزام بسیار عمومی بوده و برای استنتاج اکثر معانی منطقی شناخته شده برای سیستم های مبتنی بر قانون، شناخته می شود. یک گویش RIF میبایست ساختارهای معنایی در نظر گرفته شده را تعریف کند.

 

نظرات

ارسال نظر
Info

توجه: از ارسال پيام هاي خصوصي در حالت لاگين براي نويسنده وبلاگ اجتناب نماييد.
در صورتی که در فرم ارسال نظر، نام شما توسط سیستم شناسایی شده باشد(در حالت لاگین) نظر شما بلافاصله منتشر خواهد شد.


در غیر اینصورت نظر شما پس از تایید توسط مالک وبلاگ منتشر خواهد شد.

 authimage
 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Converted to use with ITS. Powered by FUMblog